СХД ТА НАРОДНА ТВОРЧІСТЬ*

2008-12-20 12:16:46
Фея написал(а):

Татьяна Б http://s52.radikal.ru/i136/0812/f9/196ccc0043a0.gif
Знайомство з витинанкою

Мета: познайомити дітей з одним із видів народного декоративного ужиткового мистецтва — витинанкою; дати інформацію про різноманітність форм та візерунків витинанок; виховувати естетичний смак, здатність відчувати красу, викликати зацікавленість і бажання навчитися виготовляти витинанки.

Обладнання: різні за формою, розміром, кольором, візерунками витинанки.

Підготовча робота: розгляд малюнків із зображенням інтер'єрів давнього житла. Відвідування краєзнавчого музею.

Примітка. Заняття бажано провести у кімнаті чи куточку народознавства, заздалегідь прикрасивши столи, полиці та інші предмети витинанками.

Хід заняття

Актуалізація знань, одержаних під час підготовчої роботи.

Складання розповідей за ілюстраціями із зображенням давнього житла.

Розгляд інтер'єру світлиці або куточка народознавства. Введення до словника дітей поняття «світлиця».

— Діти, подивіться, як гарно у нашій світлиці. А знаєте, чому я сказала «світлиця»? Колись світлицею називали найкращу, найзатишнішу кімнату в хаті. Жінки-українки з давніх-давен прикрашали свої оселі. Було чисто і затишно скрізь. З тих часів дійшло до нас прислів'я: «У хаті як у віночку, і сама сидить як квіточка». А хто ця квіточка? — Господиня, яка чимало праці докладала, щоб у хаті було затишно та гарно. Запам'ятаймо це прислів'я і намагатимемося, щоб у нашій груповій кімнаті та в садочку був завжди порядок.

Підсумкова бесіда про інтер'єр.

— Ми вже з вами розглядали інтер'єр хати на малюнках, бачили в музеї давні речі вжитку. Пригадайте, що таке інтер'єр (внутрішнє оздоблення, тобто вбрання приміщення). Що було у хаті? Назвіть давні речі, якими колись користувались (прядка, жорна, дерев'яні ночви тощо). Чим прикрашено хату (образи, рушники, квіти, вазони; розмальовані квітами піч, грубка, скриня тощо)?

Вихователь узагальнює відповіді дітей.

Розповідь про витинанки.

— Сьогодні я вам розповім, чим ще у давні часи в нашому рідному краї прикрашали хати. Це були витинанки. Так їх називали, оскільки вони витиналися, вирізалися з паперу. Витинанки використовувалися замість серветок у буфетах-креденцях. Ними прикрашали образи під склом.
Розгляд та опис витинанок.

Подпись автора

http://s46.radikal.ru/i114/0905/6e/b91d7e46a1f6.gif

http://moy-snegovik.ru/3974

2008-12-20 12:19:25
Фея написал(а):

Татьяна Б http://s52.radikal.ru/i136/0812/f9/196ccc0043a0.gif
Вступ (Ліплення)

    Зображувальна діяльність дітей включає такі види занять, як малювання, ліплення, аплікація. Кожен з цих видів має свої можливості у відтворенні уявлень дитини про оточуючий світ.

http://dump.ru/file/3799534

Отредактировано beautiful (2009-11-20 17:29:54)

Подпись автора

http://s46.radikal.ru/i114/0905/6e/b91d7e46a1f6.gif

http://moy-snegovik.ru/3974

2008-12-20 12:20:24
Фея написал(а):

Татьяна Б http://s52.radikal.ru/i136/0812/f9/196ccc0043a0.gif
Друга молодша група (3-4 роки)

    „Цукерки Для ляльки”.

    Завдання. Вчити дітей прийому ліплення (розкочувати шматочки глини між долонями рук прямими рухами та утворювати стовпчики); закріпити вміння відривати шматочки глини відповідної пропорції; викликати бажання виліпити солодощі для ляльки.

    Матеріал: глина, дошки, лялька.

    Методичні поради. Повідомити дітям, що до них у гості прийшла лялька Тетяна і потрібно зліпити для неї цукерки.

    Показати прийом ліплення: відщипнути невеличкі шматочки глини від великого шматка та розкачати стовпчики. Закріпити з дітьми прямі рухи рук у повітрі. Якщо буде потреба, показати індивідуально. Спонукати дітей до роботи.

    Діти ліплять цукерки. В кінці заняття вихователь збирає їхні роботи й імітує частування ляльки і від імені ляльки дякує дітям за солодощі.

    «Морквинки для зайчика».

    Завдання. Вчити дітей ліпити з глини подовжені форми — морквинки, закріпити прийоми ліплення (заокруглення та загострення кінців стовпчиків), розвивати у дітей ігровий задум, виховувати доброзичливе ставлення до тварин.

    Матеріал: глина, дощечки, іграшка-зайчик, зразок виліплених морквинок.

    Методичні поради. Показати готові морквинки, звернути увагу на їх форму, нагадати прийом ліплення стовпчиків і показати, як утворити нову форму — подовжений конус. Діти ліплять морквинки. Вихователь стежить, щоб діти точно передавали форму предмета. Потім усі роботи розглядають і частують зайчика.

     «Башточка».

    Завдання. Вчити дітей ліпити предмет із кількох частий. Навчити прийому здавлювання та розплющування глини і утворення потрібної форми — диска, закріпити вміння з'єднувати частини накладанням та притискуванням їх. Виховувати бажання доводити справу до кінця.

    Матеріал: глина, дощечки, готова іграшка, зразок виліплений вихователем.

    Методичні поради. Вихователь показує зразок, разом з дітьми розглядає і уточнює, з яких частин складається башточка. Потім розповідає, як ділити глину, на скільки частин, показує прийом розкочування, здавлювання та розплющування глини для утворення потрібної форми. Пропонує показати у повітрі потрібні рухи. Далі діти приступають до ліплення. Педагог стежить, щоб діти передавали різницю дисків за величиною, відщипували зайву глину, порівнюючи із зразком. Готові іграшки збирають і розглядають. Після того, як вони висохнуть, в другу половину дня їх розфарбовують гуашшю. Можна організувати виставку іграшок у куточку батьків.

     За задумом дітей.

    Завдання. Вправляти дітей у використанні набутих навичок та вмінь під час створення предметів. Розвивати вміння самостійно обдумувати тему ліплення, розвивати творчість.

    Матеріал: глина, дошки, зразки іграшок виліплених на попередніх заняттях.

    Методичні поради. Нагадуємо дітям про те, що вони робили на попередніх заняттях, уточнюємо прийоми ліплення. Пропонуємо виліпити предмети за бажанням. Діти розпочинають роботу. Вихователь допомагає тим, кому важко обрати тему. У кінці заняття збирають роботи, проводять аналіз.

Подпись автора

http://s46.radikal.ru/i114/0905/6e/b91d7e46a1f6.gif

http://moy-snegovik.ru/3974

« предыдущая
следующая »